W zeszłym tygodniu w ramach projektu „Wakacje seniora” grupa uczestników z Klubu Seniora we Wrzeszczu wraz z wolontariuszami Centrum wybrała się na wycieczkę do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Wyjazd zorganizowany został dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszanie Morena dot. kształcenia liderów młodzieżowych.

Pomysł wyjazdu zrodził się po konsultacjach wolontariuszy z członkami Klubu Seniora. Najpierw zrobiliśmy rozeznanie, gdzie nasi uczestnicy chcieliby pojechać, a potem sprawdziliśmy czy mieści się to w naszych możliwościach finansowych. I zmieściło się!  Co więcej zostało jeszcze tyle środków, że uda nam się z pewnością zorganizować przynajmniej jedno wyjście.

No, ale zacznijmy od początku. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy we wtorek 14.08. o godz. 9.30. Było nas w sumie 9 osób, więc wszyscy zapakowaliśmy się do jednego busa i ruszyliśmy w trasę. Już po drodze zrobiło się bardzo wesoło. Po dojechaniu na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie. Część grupy zdecydowała się na zwiedzanie z przewodnikiem, a część wolała iść indywidualnie swoim tempem. Dużą atrakcją okazał się oczywiście „dom na głowie”. Widzieliśmy też Dom Sybiraka, bunkier Gryfa Pomorskiego, najdłuższą deskę i wiele innych ciekawych obiektów. Swoją wizytę zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek i wspólnym poczęstunkiem. Fajnie było!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę i humory, które dopisały podczas całego wyjazdu! No i Stowarzyszeniu Morena, które w ramach Pomorskiego Funduszu Młodzieżowego wsparło nasze działania przekazując dotację na nasz projekt.