W czasie wolnym niektórzy młodzi ludzie rezygnując z komputerów i wakacji spędzonych na Lazurowym Wybrzeżu wybierają obecność w Domu Hospicyjnym św. Józefa w Sopocie Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Dawid, Oskar i Gustaw uczniowie Szkoły im. św. Jana de La Salle w Gdańsku postanowili zrobić „coś” znaczącego dla drugiego człowieka. Włączyli się w codzienne zadania w Domu Hospicyjnym, m.in.  sprzątanie, porządkowanie obiektu i okolicy oraz oczyszczanie klinkierowych kafli okalających dom.

– Chciałem się zmienić, zrobić cos dla drugiego człowieka – powiedział Dawid, podczas pierwszej wizyty w Domu Hospicyjnym.  

Mimo młodego wieku ich dojrzałość i decyzja, którą podjęli może wzbudzać radość wśród wielu dorosłych.  

– Czasami  obecność, uśmiech skierowany do drugiego człowieka daje dużo, więcej niż szóstka otrzymana za wypracowanie w szkole – dodaje Gustaw.

– Cieszę się, że mogłem poznać to wyjątkowe miejsce – podkreśla Oskar.

W czasie wakacji w naszym Domu praktykę wakacyjną odbywała również inna uczennica z gdańskiego gimnazjum Agnieszka, a także klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Nasz Dom wraz z tymi, którzy go odwiedzają włączyliśmy się także w inną wakacyjną akcję Caritas Archidiecezji Gdańskiej – „Tornister Pełen Uśmiechu”. Wypełnione po brzegi tornistry trafiły już do najbardziej potrzebujących dzieci z Trójmiasta.

Wszystkim, którzy w tym czasie zaangażowali się i włączyli w nasze działania dziękujemy i zachęcamy do całorocznej opieki nad naszym Domem. Szkole  im. św. Jana de La Salle w Gdańsku gratulujemy wspaniałych uczniów. 

 

Dom Hospicyjny im. św. Józefa w Sopocie

Al. Niepodległości 632

81-855 Sopot

tel. 58/ 555-19-00

 fax: 58/ 551-33-77

e-mail: hospicjumgd@caritas.pl

www.hospicjumsopot.caritas.pl

http://www.facebook.com/HospicjumSopot