BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WIELKIE SERCE. Poniżej raporty z dnia wczorajszego przygotowane przez wolontarriuszy. Na bieżaco będziemy inforomwać i podsumowywac. Tymczasem nieco zdjęć z wczorajszego wydarzenia w SOPOCIE. Oj działo się! 

 

 

RAPORT1

Ruszyliśmy ! Pola nadziei rozpoczęliśmy pochodem wzdłuż Monte Casino. Towarzyszyli nam: Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Wicemarszałek woj. pomorskiego Hanna Cisoń Zych, Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdeańskiej ks. Janusz Steć Przyjaciele i Partnerzy oraz wolontariusze z żonkilami. Zachęcamy do wsparcia finansowego oraz do zainteresowania się wolontariatem hospicyjnym. Przed nami jeszcze wiele atrakcji. Zapraszamy !

 

RAPORT2

W Sopocie Pola Nadziei kwitną na całego! Piękna pogoda, tłumy spacerowiczów i radość płynąca ze sceny na Placu Zdrojowym. Na początku publikę rozgrzały zespoły I.N.D, INSPIRUM i Ecekon Brass Band z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Potem swoją gibkością zachwyciły (nie tylko męską część widowni:) ) Cheerleaders Gdynia. Ubrane w złoto – czarne stroje zaprezentowały kilka swoich układów. Szczególną uwagę przyciągnął występ Piotra Lisieckiego, uczestnika „Mam Talent” – piski fanek (duży i małych 🙂 ) było słychać z daleka. Również zapisy do Bazy Potencjalnych Dawców Szpiku cieszy się popularnością – już 25 osób zakwalifikowało się na potencjalnych dawców. Teraz na scenie króluje taniec irlandzki (Szkoła Tańca Irlandzkiego ISTA/ELPHIN), który podobnie jak w zeszłym roku przyciągnął tłumy. Spacerowicze również mogą obejrzeć wystawę zdjęć z naszego Domu zatytułowaną „Życie”, rozruszać nieco stawy podczas ćwiczeń na ergometrze lub podziwiać akrobacje w wykonaniu studentów AWFiS.

 

RAPORT3

Działania na molo zakończyły się mocnymi akcentami. Na mistrzowskim poziomie zaprezentowali się Hania i Dawid, specjaliści od tańca towarzyskiego. Całość programu zakończyła zumba i kwartet wokalny, śpiewający znane i lubiane hity. Co ważne – do grona potencjalnych dawców szpiku dołączyły 33 osoby!

 

RAPORT4
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcje „Pola Nadziei na Pomorzu”. Hospicjum to Dom. Dzięki Wam!

 Zdjęcia: Andrzej Zięba (http://www.foto.sopot.pl/), Wiktor Zglejc, Katarzyna Miąsik, Jan Górczak https://www.facebook.com/JanGorczakPhotography