Marzec już za nami. Był to bardzo intensywny miesiąc, gdzie nie zabrakło aktywnych i ciekawych zajęć. Najlepiej świadczyć o tym może ostatni tydzień, który zdecydowanie można nazwać KREATYWNYM! Odkryliśmy nowe zastosowanie kaloszy. Na szczęście nie musieliśmy zakładać ich na nogi, bo obyło się bez deszczu. Wykorzystaliśmy je do stworzenia oryginalnych doniczek. Posadziliśmy w nich bratki i stokrotki, zabraliśmy do domu, gdzie systematycznie je pielęgnujemy. Na zajęciach z p.Karoliną mieliśmy okazję, by stworzyć własne gry planszowe. Na co dzień często gramy w gry, które mamy w świetlicy, a stworzenie i wypróbowanie naszych własnych było dla nas ciekawym doświadczeniem. Każda gra była inna i udało nam się w każdą zagrać! Świętowaliśmy również Międzynarodowy Dzień Teatru – była zabawa w aktorów, kalambury oraz zabawa chustą animacyjną, a także urodziny Mirki.

Grupa Młodzieżowa też miała co robić – była na kolejnych warsztatach „Z chemią naprzód” na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie badała żywność. Przygotowała także zdrowe koktajle w ramach programu „Żółty talerz”. Było zdrowo i kolorowo.

Koniec marca to także czas, kiedy zaangażowaliśmy się w Zbiórkę Żywności w ramach akcji „Tak. Pomagam!” W dniach 29-30 marca 2019 jako wolontariusze zachęcaliśmy do wsparcia akcji. Już wiemy, że udało nam się uzbierać dużą ilość produktów żywnościowych, które trafią do tych, którzy tej pomocy potrzebują. Akcję tę wspieramy każdego roku, więc i tym razem nie mogło nas zabraknąć.

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. Z programu korzysta ponad 17 500 dzieci w całym kraju. W bieżącym roku szkolnym trafi do nich ponad 3 000 000 ciepłych i zdrowych posiłków w ponad 350 placówkach edukacyjnych. Również w naszych.

-Kasztany-

 

Fot. M.P.;K.U.;A.Sz-G.

 

 

Działalność placówki sfinansowano ze środków Miasta Gdańska