Marzec…powoli dobiega końca, by ustąpić miejsca Kwietniowi. Ostatnie dwa tygodnie obfitowały u nas w dobrą zabawę, ciekawe zajęcia i nowe doświadczenia. Mieliśmy okazję malować…KOLOROWĄ SOLĄ! Przy okazji trochę się dowiedzieliśmy o tym ile soli można jeść i ile soli znajduje się w poszczególnych produktach. Wszystko to w ramach programu Żółty Talerz. Takich prac jeszcze nie robiliśmy. Okazało się, że przygotowanie tej techniki nie wymaga dużo czasu. Chętnie popróbujemy jej w domu. Ale to nie był koniec naszych twórczych działań, bowiem nie tylko sól była bohaterką zajęć plastycznych, ale również plastelina. Dzięki niej powstały piękne, kolorowe prace: tęcze, motyle, rybki. Przy tej technice również potrzebna była precyzja i cierpliwość, którą dzielnie ćwiczyliśmy. 

W zeszły poniedziałek wystartowała nasza Kasztanowa Poczta, dzięki której już w piątek każdy z obecnych mógł przeczytać wiele karteczek pełnych miłych słów. Niektórzy swoje „listy” odczytają w tym tygodniu i wiemy na pewno – sprawią, że ich dzień będzie jeszcze lepszy! 

Miłych słów nigdy dość, a czego jeszcze? Oczywiście gier karcianych i planszowych. Niektórzy z nas wybrali się w podróż pociągiem po Europie dzięki grze „Ticket to Ride”, inni doskonalili umiejętność taktycznego myślenia podczas gry w SEN i UNO. 

Zeszły tydzień to także pierwszy dzień wiosny – tak długo przez nas wyczekiwanej. Z tej okazji urządziliśmy sobie wiosenne quizy: kalambury i grę memory. Dzisiejsza pogoda może nie jest do końca wiosenna, ale wierzymy, że niedługo słońce na dobre zagości. Na to czekamy!

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. Z programu korzysta ponad 17 500 dzieci w całym kraju. W bieżącym roku szkolnym trafi do nich ponad 3 000 000 ciepłych i zdrowych posiłków w ponad 350 placówkach edukacyjnych. Również w naszych.

 

-Kasztany-

 

Fot. M.P.;K.U.;A.Sz-G.

 

Działalność placówki sfinansowano ze środków Miasta Gdańska