Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony we Francji. W Polsce obchodzony jest od 10 lat. My, w czwartek 19 maja o godzinie 10.00, nabożeństwem majowym poprowadzonym przez ks. Stanisława Ładę, rozpoczęliśmy obchody VI Trąbkowskiego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.  Po nabożeństwie wszyscy przeszliśmy na plac przykościelny,  gdzie przybyłych Gości powitała pani Dyrektor OREW-u Trąbki Wielkie Beata Kadzikiewicz. Głos zabrali również ks. Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej Janusz Steć oraz Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Kąkol. 

 Część artystyczną zainaugurowały przedszkolaki z Trąbek Wielkich. W dalszej części występów artystycznych mogliśmy zobaczyć: przedstawienie Szkolnego Koła Caritas z Łęgowa pt. „Kopciuszek”, występ uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Krzywego Koła, pan Kazik Łazik umilił nam czas swoją grą na akordeonie, piosenkę zaśpiewali wychowankowie z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Giemlicach, później w pięknych strojach wystąpiły z „Czerwonym Kapturkiem” dzieci ze szkoły podstawowej w Czerniewie, a następnie gospodarze zaśpiewali i wyrecytowali wiersze w wiosennym klimacie. Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny Czar-Dasz z Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 z Gdyni.

W czasie występów, jak to na festynie, odbywały się również gry i zabawy. Każdy uczestnik imprezy mógł wziąć udział w zabawach ruchowych i plastycznych, wymalować swoją  twarz, zjeść watę cukrową, a także pysznego gofra przygotowanego przez uczestników projektu „Druga Szansa”. Największą atrakcją była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, a to dzięki naszym darczyńcom, m.in. : AA Oceanic, McDonald’s Polska sp. z o.o. oraz firmie kosmetyczno-farmaceutycznej Ziaja. Piekarnia A i A Czajka z Sobowidza, Zakłady Mięsne Nowak oraz nasi Rodzice przyczynili się do wzbogacenia poczęstunku. Dużym powodzeniem cieszyły się kiełbaski z grilla.

Dopisała nam pogoda i mamy nadzieję, że humory równieżJ.

Dziękujemy zaproszonym Gościom oraz wszystkim uczestnikom za przybycie na Naszą Wspólną uroczystość. Do zobaczenia za rok!!!

 

http://www.trabkiw.ug.gov.pl/Galerie/Wiadomosci/2011/2011-05-19_dzien_niepelnospraswnych/