W sobotę 12 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Suchym Dębie odbyła się VI sesja popularnonaukowa o tematyce żuławskiej. Uroczystość zainaugurowali dyrektor ZS w Suchy Dębie Aleksandra Lewandowska, wójt gminy Suchy Dąb Barbara Kamińska i prezes Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego dr Michał Kargul. Wśród zaproszonych gości byli: Bogdan Dombrowski były podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, Stefan Skonieczny Starosta Powiatu Gdańskiego, Lech Ireneusz Radny Powiatu Gdańskiego, Jerzy Wiśniewski dyrektor Szkoły Podstawowej w Koźlinach, Emilia Grzyb Prezes Lokalnej Grupy Turystycznej „Trzy Krajobrazy”, uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Suchym Dębie, młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących – Gimnazjum nr 1 w Pruszczu Gdańskim oraz   uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiślinie.

Zgromadzeni goście uczestniczyli w wycieczce po Żuławach Gdańskich. Podczas podróży  poznawali obiekty kultury i pamiątki historyczne związane z tym regionem naszego kraju. Liczna grupa zawitała również do nas, aby zapoznać się z działalnością Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Krzywym Kole. Goście mieli okazję nie tylko poznać nasz warsztat i prace podopiecznych, ale również obejrzeli film w którym w rolę narratorów  wcielają się sami podopieczni. Było nam bardzo miło, że goście byli pod wrażeniem i nie szczędzili nam słów uznania. Dziękujemy bardzo !!

Kolejnym przystankiem w podróży po żuławach był kościół w Krzywym Kole pw. Znalezienia Krzyża Świętego, następnie ruiny świątyni w Steblewie oraz dzwonnica cmentarna w Wiślinie.

 To spotkanie miłośników i pasjonatów historii Żuław Gdańskich będzie kontynuowane w przyszłości.