Czy pamiętacie, co obiecaliście papieżowi Franciszkowi w trakcie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży?

          Caritas Archidiecezji Gdańskiej w partnerstwie z fundacją Energa oraz TVP3 oddział Gdańsk przygotowała konkurs literacko – historyczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych, mieszkańców Archidiecezji Gdańskiej. Każdy uczeń, który chce wziąć udział w konkursie by wygrać rower powinien:

  • spotkać się ze swoim dziadkiem lub babcią, by posłuchać jakiejś historii z ich życia,
  • opisać ją w dowolnej formie,
  • pracę wysłać do siedziby centrali diecezjalnej Caritas Archidiecezji Gdańskiej do dnia 24 kwietnia 2017 roku. ( regulamin konkursu na stronie www.gdansk.caritas.pl)

 

          „Celem konkursu jest budowanie relacji międzypokoleniowej oraz aktywizowanie zarówno młodzież jak i osób starszych poprzez współdziałanie, w myśl tego, co mówił Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie:, „Zatem, jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci. Czy obiecujecie, że (…) będziecie częściej rozmawiać ze swoimi dziadkami?”

            Choć w konkursie można wygrać jeden, z co najmniej 50 rowerów, to dla nas wygraną będzie każda chwila, którą młody człowiek spędzi z własnym dziadkiem, babcią. W świecie wirtualnych znajomości ten czas spędzony z drugim człowiekiem wydaje się być bezcenny.”
Ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Na prace konkursowe czekamy do 24 kwietnia 2017 roku.

Szczegóły: