Relacja wolontariuszy SKC z SP nr 2 w Żukowie (parafia Miłosierdzia Bożego):

W piątek, 18 maja br. obchodziliśmy 98. rocznicę Urodzin naszego Ojca świętego, Jana Pawła II.  O godz. 1900 spotkaliśmy się w kościele Miłosierdzia Bożego, gdzie uczestniczyliśmy w kilkuminutowym Nabożeństwie ku czci naszego Wielkiego Polaka.
Ks. Proboszcz, Czesław Las przekazał „Iskrę Miłosierdzia” – symbol kanonizacji Jana Pawła II – stypendystkom DNT,  po czym wzięliśmy udział w Marszu dla Jana Pawła II – przeszliśmy ulicami: Wierzbową, Dambka, Kasztanową, Cyprysową, Bukową, Brzozową i Dębową, zatrzymując się przy 14 Stacjach, gdzie rozważaliśmy fragmenty z Pisma św. opowiadające o „Spotkaniach” Pana Jezusa po Jego Zmartwychwstaniu oraz słowa Jana Pawła II. Śpiewaliśmy także pieśni papieskie. Ok. 2030 zakończyliśmy naszą „Drogę Światła” przy pomniku Jana Pawła II, gdzie zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski oraz złączeni poprzez znak podanych dłoni – zaśpiewaliśmy piękną pieśń: „Abba Ojcze” – Hymn Światowych Dni Młodzieży, który odbył się w Częstochowie w 1991 roku. Ks. Czesław na zakończenie wszystkim serdecznie podziękował za obecność i wraz z ks. Zdzisławem udzielili nam wszystkim Bożego błogosławieństwa.

Następnie z przyniesionych przez nas zniczy, Harcerze ułożyli symbol JPII.

Radość przepełniała serca wszystkich, czego wyrazem był chociażby piękny, spontaniczny „taniec flag” papieskich niesionych przez dzieci w białych albach eucharystycznych.

Jesteśmy bardzo wdzięczni:

– przede wszystkim naszym niezawodnym STRAŻAKOM, którzy prowadzili nas i zapewniali bezpieczeństwo

– Harcerzom z II. Drużyny im. Dh Leona Zadurskiego z P. Joanną Lewandowską

– dzieciom „Komunijnym” i „Rocznicowym” i ich Rodzinom

– młodzieży ze Szkolnego i Parafialnego Koła Caritas z P. Joanną Wentą,

P. Aleksandrą Łapą i P. Grażyną Czechowską

– oraz wszystkim wiernym

za wspólne świętowanie Urodzin naszego ukochanego świętego Jana Pawła II WIELKIEGO Papieża, Polaka i Patrioty

Św. Janie Pawle II, módl się za nami!