Dzień wprowadzenia pierwszego mieszkańca- taką uroczystość obchodzimy każdego 6 września w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II. Tradycyjnie, świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Tomasz Kosewski, oraz ks. Jerzy Kownacki, przypominając nam wszystkim o tym jak ważna jest obecność bliźniego, życzliwość, dobroć, serdeczność, czasem dobra rada, po prostu nasze serce.

            O oprawę muzyczną podczas mszy zadbała stypendystka im. G.D. Fahrenheita Zuzanna Wężyk.

            Tego dnia nie zapominamy o tym, że człowiek składa się nie tylko z duszy, ale też i ciała, dlatego powołany jest do wszechstronnego rozwoju. Udaliśmy się więc do jadalni, gdzie nasi mieszkańcy z Kwartetu Amatorskiego w osobach Pani Marii Poćwiardowskiej, Jadwigi Matczak, Elżbiety Hoppe, oraz Ryszarda Galczewskiego, przedstawili sztukę pt. „Laura i Filon i dobrze poinformowany facet” o scenariusz zadbała Anna Brych.

          Idąc dalej kierunkiem miłości do bliźniego miło było nam powitać gości- z Dziennego Domu Seniora „Wigor”, oraz po raz pierwszy, seniorów z Dziennego Domu Caritas na Fromborskiej, była to także okazja do spotkania w ramach projektu „Seniorzy w akcji”, której celem jest uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby ludzi starszych, umożliwianie im uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, poczucia wspólnoty, oraz możliwość kształtowania ciepłych relacji z otoczeniem i zmiany poglądu na temat funkcjonowania DPS-ów.