W dniu 29 października mieliśmy przyjemność gościć bardzo miłych odwiedzających – uczniów Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leźnie. Dzieciaki wraz z nauczycielami przyjechały do nas aby zobaczyć, czym zajmują się placówki prowadzone przez Caritas i dowiedzieć się jak pomagać i być z osobami chorymi lub niepełnosprawnymi. Wycieczce przewodził ks. Krzysztof – zaprzyjaźniony i od wielu lat współpracujący z Caritas.

Na początku goście spotkali się z pielęgniarką oddziałową – panią Moniką i dyrektorem placówki. Opowiedzieli oni o swojej pracy, o pacjentach i podopiecznych domu oraz przeprowadzili krótkie warsztaty na temat opieki nad osobą chorą. Następnie wszyscy udali się na Mszę Świętą, sprawowaną w intencji chorych i potrzebujących.

Potem nastąpiła najważniejsza dla pacjentów i dzieciaków część wizyty – wręczenie chorym różańców, własnoręcznie przygotowanych przez dzieci w ramach zajęć. Każdy pacjent dostał unikatowy, niepowtarzalny różaniec (np. z kasztanów i żołędzi) oraz obrazek z modlitwą chorych. Nasi pacjenci byli bardzo mile zaskoczeni takimi upominkami, nie obyło się bez łez wzruszenia i dużej dawki promiennych uśmiechów.

Pod koniec wizyty dzieci, podzielone na grupy, wzięły udział w zajęciach plastycznych przygotowanych przez Uczestników i instruktorów Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jak widać na zdjęciach – wspólne lepienie z gliny i prace plastyczne były nie lada frajdą dla wszystkich!

W tej miłej atmosferze pożegnaliśmy się, życząc sobie nawzajem wszystkiego dobrego oraz sukcesów – w szkole i w pracy.

Dziękujemy Wam za te odwiedziny! Wnieśliście do naszego domu dużo radości, optymizmu i nadziei.
Zapraszamy ponownie!