W dniach od 9 do 13 sierpnia 2010r. w CPC im. Jana Pawła II został zorganizowany Tydzień Morski. W tym czasie w naszym domu odbywały się zajęcia o tematyce morskiej.  Seniorzy uczestniczyli w grach i zabawach dotyczących morza, śpiewali i słuchali szant, wykonywali dekoracje morskie, oglądali filmy o tej tematyce. Brali  udział  w pogadance na temat  przeżyć związanych z morzem. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach.                                                                                                                                                  

Jedną z atrakcji  tygodnia był program artystyczny pod tytułem „Chrzest morski” w wykonaniu muzyka Pana Mariana Wryczy. Artysta śpiewał piosenki związane z morzem,  prowadził konkursy dla seniorów, którzy chętnie brali w nich udział. Występ Pana Mariana spotkał się z dużą aprobatą ze strony publiczności.   

 

Podsumowaniem i zakończeniem Tygodnia Morskiego była wycieczka na molo w Brzeźnie. Podczas wyprawy nad morze można było podziwiać piękne widoki, oglądać wpływające do portu statki, a przede wszystkim zrelaksować się słuchając szumu morskich fal. Pogoda dopisała, uczestnicy wycieczki wrócili lekko opaleni i w świetnych humorach. Tydzień morski był dla mieszkańców interesujący i bardzo aktywny,  zachęcił do wspólnej zabawy i miłych spotkań.