Dzisiaj od samego rana kierownicy i wychowawcy świetlic Caritas z Trójmiasta  oraz instruktor terapii zajęciowej z Łapina – Łukasz uczestniczyli w całodniowym szkoleniu dotyczącym rozwoju twórczego zorganizowanym przez Stowarzyszenie Morena w ramach realizacji projektu „Wsparcie instytucji ekonomii społecznej na podstawie doświadczeń polsko-szkockich” (współfinansowanego ze środków POKL). Głównym celem projektu jest opracowanie, przetestowanie i upowszechnienie modeli zapewniających trwałość funkcjonowania pomorskich  organizacji pracujących z dziećmi i młodzieżą – w tym opracowanie skryptu dot. kształcenia  liderów młodzieżowych.

Jak się okazało wybór tematu szkolenia był strzałem w dziesiątkę! Wszyscy uczestnicy z chęcią i zainteresowaniem angażowali się w proponowane ćwiczenia. Było bardzo twórczo i wesoło! Nawet nie wiadomo kiedy minął nam cały dzień.

Na zakończenie wypełniliśmy ankiety ewaluacyjne i podzieliliśmy się  swoimi uwagami i spostrzeżeniami, które pomogą organizatorom w przygotowaniu ostatecznej wersji skryptu.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Stowarzyszenia Morena za zaproszenie do udziału w projekcie, a Pani Kasi Smoczyńskiej za poprowadzenie dzisiejszego szkolenia.