Orszak Trzech Króli wyruszył spod Bazyliki Mariackiej po odmówieniu Anioła Pańskiego – w łączności z Ojcem świętym Franciszkiem. Wcześniej – Ks. Zbigniew Zieliński – Proboszcz bazyliki przywitał zebranych, a Ks. Piotr Brzozowski odczytał Ewangelię. Orszak zatrzymał się przed pałacem Heroda (Zbrojownia), który zachęcał wędrujących monarchów do tego, by po znalezieniu Dzieciątka powiedzieli mu, gdzie Ono jest. Dalej z kolędami na ustach barwny korowód – orszak przeszedł na ulice Długi Targ i Długą.

Ok. 13.00 orszak dotarł do Zielonej Bramy, u stóp której siedziała Święta Rodzina. Monarchowie pokłonili się Dzieciątku i ofiarowali Mu dary.

Po tej części na scenie wystąpił Ks. Janusz Steć, Dyrektor Caritas. Ksiądz opowiedział o akcji TUTKA CHARYTATYWNA mówiąc, że dary przekazane potrzebującym, to także dary składane Jezuskowi. Gdańska Caritas wydała ok. 4500 szt. papierowych tutek, które zapełnione (każda ok. 10 kg) trafiły do rodzin i osób potrzebujących.

Podczas wystąpienia Ksiądz poinfomował także o tym, że jedna osoba – tutkowy ofiarodawca – otrzyma specjalne podziękowanie: dwuosobowy wyjazd do Rzymu. Szczęśliwca wybrał jeden z Trzech Króli. Osobą, która w dogodnym dla siebie terminie odbędzie podróż jest Pani Joanna Butowska z Redy. Gratulujemy i dziękujemy za dary dla potrzebujących.   

Nagrodę ufundowało Biuro Pielgrzymkowe Archidiecezji Gdańskiej OREMUS (http://www.oremus.gda.pl/ )