W sobotę, na IV Pomorskim Pikniku Senioralnym, odbył się zorganizowany przez Dzienny Dom Seniora Gdański Wigor, Turniej w Rummikub dla seniorów. Inicjatywa odbyła się dzięki dofinansowaniu z Gdańskiego Funduszu Senioralnego. Udział wzięli seniorzy z Dziennego Domu oraz Klubu „Ostoja”, z Klubu Samopomocy przy ul. Marynarki Polskiej, Dziennego Domu przy ul. Wajdeloty i „Klubu Przyjaciół Strzyży” oraz seniorzy z Gdańskiego Wigoru. W rozgrywkach pierwsze miejsce zajęła pani Genowefa Bruzda z „Klubu Przyjaciół Strzyży”, a nagrodę główną ufundowaną przez gdańską Caritas, wręczył pan Piotr Kowalczuk z-ca Prezydenta ds. polityki społecznej. Po zakończeniu oficjalnej części turnieju wszyscy chętni, niezależnie od wieku, mogli spróbować swoich sił w tę coraz bardziej popularną grę. Na uczestników oprócz nagród czekał słodki poczęstunek. Była to okazja do spędzenia czasu i bliższego poznania się wśród seniorów i pracowników z różnych placówek.