RUSZYLIŚMY! Teraz już konkretnie i praktycznie poznajemy  tajniki naszych ścieżek zawodowych . Doradcy zawodowi   pomogli  wybrać w jakim kierunku zawodowym może każdy z nas się rozwijać. Wspólnie zweryfikowaliśmy nasze marzenia i możliwości i wybraliśmy ten zawód, który spełnia nasze oczekiwania zawodowe.

Już od pierwszych dni maja  rozpoczęliśmy naszą  praktyczną  naukę  zawodu. Kto lubi gotować , tworzyć kulinarne smakołyki i zdobywać serca swoich klientów przez smakowite potrawy  – realizuje się na Ścieżce Gastronomicznej. Kogo  inspirują makijaże, manicure,  pedicure, stylizacja fryzur – rozwija się zawodowo na Ścieżce Fryzjersko-kosmetycznej Mamy też Indywidualne Ścieżki Zawodowe dla tych , którzy  realizują się w innych dziedzinach. I tak wśród nas kształci się również tapicer, elektryk, mechanik samochodowy, sprzedawca, ekspedientka i pracownik budowalny.

Szeroki wachlarz praktyk zawodowych daje nam szerokie możliwości działania i wspierania się w projekcie Druga Szansa. Finał naszych praktyk to uzyskanie samodzielności zawodowej i niezależności finansowej.