W grudniu w naszej Świetlicy (tj. w Świetlicy „Pod Kasztanem” 🙂 ) działo się bardzo dużo ciekawych rzeczy. Zacznę od początku.

Na początku 6.12.2010 przyszły do nas Mikołaje ze słodyczami, a potem w z okazji Mikołajek tradycyjnie pojechaliśmy do AquaParku w Sopocie gdzie było dużo pluskania, zjeżdżania, wylegiwania się w jacuzzi i zabawy. Pewnie niektórzy nawet pływali. W dobrej zabawie towarzyszyłam nam zaprzyjaźniona Świetlica „Słoneczne Wzgórze”. Następnego dnia świętowaliśmy dalej. Wybraliśmy się na przedstawienie kabaretowe połączone z Zabawą Mikołajkową.  Kabaret przygotowała grupa młodzieżowa ze Świetlic „Pod Kasztanem” i „Słoneczne Wzgórze”. Należy wspomnieć iż było to uwieńczenie pracy podczas kilkumiesięcznych warsztatów kabaretowych które mogły się odbyć dzięki projektowi współfinansowanemu przez Caritas Polska. Po śmiesznych historyjkach opowiedzianych w kilku aktach odbył się quiz świąteczny z nagrodami oraz mała zabawa z poczęstunkiem na koniec.

Ponadto od początku grudnia nasza Świetlica zamieniła się w małą pracownię artystyczną. Codziennie przygotowywaliśmy rzeczy na Kiermasz Świąteczny oraz podarunki dla rodziców i gości, którzy zostali zaproszenie na naszą Wigilię.  Równolegle spotykaliśmy się na próbach do jasełek, co nie było taką prostą sprawą ponieważ dużo osób chorowało.

19 grudnia odbył się Kiermasz.  Wszystkim osobą, które nas wsparły bardzo serdecznie dziękujemy.

22 grudnia odbyła się niezapomniana Wigilia. Były jasełka, która wyszły bardzo dobrze, choć trema nas nie opuszczała. Czas umilał nam zespół z prowadzony przez Panią Anię z ŚHP 11-6, który śpiewał kolędy, a mi staraliśmy się im wtórować. Po dzieleniu się opłatkiem zasiedliśmy do stołu. Potrawy były przygotowane przez rodziców i podopiecznych – wszystko pyszne. Tradycyjnie po kolacji przyszedł do nas Mikołaj, który rozdał nam prezenty? Czy każdy był grzeczny … tego nie wiem, ale nikt nie wyszedł bez podarunku. To był wspaniały czas … Czas radości.

Karolina i ciotka-klotka  

 

Zajęcia były realizowane w ramach projektu „Czas radości”  współfinansowanego przez Miasto Gdańsk.