XII Charytatywny Turniej Hokejowy

Tegoroczny Charytatywny Turniej Hokejowy odbędzie się 3 lutego w Hali Olivia w Gdańsku o godz. 15.00. W sportowej rywalizacji kije skrzyżują drużyny księży i ludzi mediów. Obie drużyny będą wzmocnione sportowcami (m.in. żużlowcami) oraz ludźmi znanymi z życia publicznego. Wracając do tradycji pierwszych turniejów zaprosiliśmy polityków, pracowników administracji publicznej naszej aglomeracji. Specjalnymi gośćmi Turnieju będzie m.in. olimpijczyk, Leszek Blanik. Jak co roku honorowy patronat nad Turniejem objął Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź oraz Rektor AWFiS w Gdańsku prof. Waldemar Moska.

Turniej, pełen gwiazd, dobrej zabawy i sportowych emocji, ma szczególny cel – wspomóc finansowo dzieci, które tego potrzebują. Zebrane pieniądze przeznaczamy dla podopiecznych Szpitala Dziecięcego w Gdańsku Oliwie i Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie.

Na trybunach Hali Olivia mamy nadzieję zobaczyć kilkutysięczną publiczność. Zainteresowanie jest tak duże, głównie dzięki księżom, których parafianie mogą oglądać w niecodziennej roli. W końcu hokej jest bardzo ostrą grą, jednak jak widać odnajduje się w nim każdy.

Oprócz meczów hokejowych organizatorzy postarali się o wiele innych atrakcji. Podczas konkursów będzie można sprawdzić swoje umiejętności strzałów na bramkę, zobaczyć profesjonalny motocykl żużlowy, zrobić zdjęcie w stroju żużlowca czy hokeisty. Program Turnieju urozmaicą również pokazy gry w hokeja najmłodszych adeptów tej dyscypliny, planowany jest występ grupy jazdy synchronicznej i figurowej. Odbędzie się również pokaz jazdy gokartem po lodowisku. Podczas całego turnieju będzie można wziąć udział w loterii, w której każdy los wygrywa. Za przysłowiową złotówkę będzie można zjeść smaczną zupę, przygotowaną przez szefa kuchni restauracji Mon Balzac. Wszystkie pieniądze zebrane w ten sposób zasilą pulę przeznaczoną na charytatywny cel.

Organizację turnieju jak co roku wsparło grono sponsorów dbających o nasze dobro każdego dnia. Kolejny raz są z nami ENERGA, Pomorska Spółka Gazownictwa, drukarnia Vipro oraz Rebel Sport. Dodatkowo w tym roku organizację imprezy wsparły firmy Goldwell i KOKOS.pl.

Dla wielu osób z Trójmiasta i okolic ten turniej stał się początkiem wielkiej hokejowej przygody. Dzięki pasji rozpalonej tego dnia, wielu kibiców na stałe zagościło na meczach ligowych.

Bilety-cegiełki w cenie 5zł są do nabycia:

– w wybranych parafiach Archidiecezji Gdańskiej

– w sklepie sportowym Rebel Sport ul. Elizy Orzeszkowej 2 w Gdańsku

– w kasach Hali Olivia przed turniejem (od godz. 14.00)

Miejsce imprezy:

Hala Olivia