Wydawać by się mogło, że tak nie dawno pisaliśmy o zbliżających się wakacjach. Kompletowaliśmy kadrę na poszczególne turnusy, planowaliśmy to, w co dzieciaki się będą bawić, co chcemy im pokazać a czego nauczyć. Sami przecież nie tak dawno pakowaliśmy plecaki, sprawdzaliśmy namioty i kajaki oraz wystawaliśmy w kolejkach do kas biletowych na dworcach.

W Warzenku trwa jeszcze kolonia ale my mobilizujemy już wszystkie siły na coroczną akcję SZKOLNE OŁÓWKI CARITAS. W najbliższy weekend – 28 i 29 sierpnia oraz 4 i 5 września będzie można spotkać naszych wolontariuszy w tych hipermarketach, gdzie zmobilizowani zbliżającym się początkiem roku szkolnego, rodzice kupować będą dzieciom to, co w szkole niezbędne.
Za zgodą dyrekcji poszczególnych sklepów będziemy prosić o kupienie dodatkowego zeszytu, kredek czy piórnika. Z zebranych przyborów szkolnych skompletujemy wyprawki, które trafią do tych uczniów, którzy naprawdę ich potrzebują. Każdy z nas może sprawić by jak najwięcej uczniów z radością wróciło po wakacjach do szkoły.