Ubiegły tydzień to był intensywny czas szkoleń II stopnia dla wolontariuszy SKC. Najpierw w poniedziałek do Warzenka zjechali uczniowie szkół podstawowywych i gimanzjalnych, a potem w czwartek powitaliśmy kolejną grupę – już tylko gimanzjalistów i jednego przedstawiciela SKC z Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku. W sumie było nas ponad 120 osób. To szkolenie to kolejny etap przygotowania młodych wolontariuszy do niesienia pomocy potrzebującym. Podczas dwóch dnia zajęć uczestnicy mierzyli się z tematem wolności. Zastanawiali się m.in. czym wolność różni się od samowoli, czy istnieją granice wolności, a także – co najważniejsze – jak mądrze i dobrze korzystać z wolności.

Dziękujemy wszystkim za otwartość i zaangażowanie, za wspólnie spedzony czas i dzielenie się pomysłami. Życzymy też dużo sił i zapału do dalszego działania w ramach SKC!

Szkolenia zorganizowane zostay dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Gdańsku w ramach realizacji projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie – czyli formowania młodych wolontariuszy ciąg dalszy…”.

Więcej zdjęć ze warsztatów można znaleźć w naszej galerii:

http://gdansk.caritas.pl/galerie/album/2957/

http://gdansk.caritas.pl/galerie/album/2959/