W środę i w czwartek (14-15.11.2012) w Centrum Wolontariatu Caritas odbyły się szkolenia specjalistyczne dla członków zarządu Szkolnych Kół Caritas. Chętnych było dużo. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację dwóch spotkań szkoleniowych. W pierwszym  uczestniczyli przedstawiciele SKC z gimnazjów i szkół średnich, w drugim wolontariusze ze szkół podstawowych.

Celem szkoleń zatytułowanych „2Tm2,2” jest przygotowanie członków zarządu SKC do jak najlepszego organizowania pracy całego zespołu. Podczas czterogodzinnego spotkania uczestniczy uczą się co jest ważne w planowaniu i organizowaniu pracy, jak mądrze delegować zadania itp.

Serdecznie dziękujemy pani Ani Wyszadko za poprowadzenie szkoleń, a wszystkim uczestnikom (zarówno ucznom, jak i opiekunom) za udział w spotkaniach i wspólną pracę.

Szkolenia organizowane są w ramach realizacji projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie… – czyli o formowaniu młodych wolontariuszy” współfinansowanego   ze środków Urzędu Miejskiego w Gdańsku.