5 września, jak co roku, w Centrum Caritas  w Krzywym Kole odbył się odpust z okazji święta Patronki Matki Teresy z Kalkuty. Tegoroczna okazja była jednak wyjątkowa, gdyż połączona z poświęceniem placu pod rozbudowę Środowiskowego Domu Samopomocy. Dlatego też mieliśmy zaszczyt przyjąć w tym dniu wielu znamienitych gości. Odwiedzili nas m. in. Ks. Biskup Wiesław Szlachetka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji i Administracji p. Bogdan Dombrowski, Dyrektor Pomorskiego Oddziału PFRON Dariusz Majorek, Wójt Gminy Suchy Dąb p. Barbara Kamińska, Wójt Gminy Cedry Wlk  Janusz Goliński, Kierownik GOPS w Suchym Dębie p. Mirosława Dombrowska, Ks. Franciszek Fecko, Ks. Krzysztof Zdrojewski, Ks. Jan Swistowicz. Nie zabrakło także Dyrektorów okolicznych szkół, przedstawicieli służby zdrowia, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Dyrektorów i Kierowników placówek ze struktur Caritas. Tradycyjnie dopisali podopieczni ośrodka, ich rodzice oraz goście z WTZ Łapino.

        Uroczystość  rozpoczęła się mszą święta w kościele p w. Znalezienia Krzyża Świętego w  Krzywym Kole. Po nabożeństwie s. Pompilia  Józefa Ziaja , Kanoniczka Ducha Świętego de Saxia przekazała na ręce Pani Dyrektor Elżbiety Kacynel-Rendzio  różaniec, który otrzymała w 1995 roku od Matki Teresy z Kalkuty. Otrzymanie tego niezwykłego daru, który odtąd stanowił będzie relikwię naszego ośrodka, było niezwykle wzruszającą chwilą i z pewnością na długo zapadnie nam w pamięci.

    O godzinie 11:00 przyszedł czas na poświęcenie placu przez Księdza Biskupa i część artystyczną obchodów. Głos zabrało wielu znamienitych gości, m.in. Dyrektor Caritas ks. Janusz Steć, Podsekretarz Stanu Pan Bogdan Dombrowski i Pani Wójt Barbara Kamińska.  Całość uświetniły występy muzyków: trębaczy oraz zespołu Female Band.

      Po części oficjalnej zaprosiliśmy wszystkich na poczęstunek przygotowany wspólnie z Paniami z Koła Gospodyń  Wiejskich z Krzywego Koła.