24 kwietnia wychowankowie świetlicy w Chwaszczynie odwiedzili pobliską strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej. Zostaliśmy przyjęci przez dwóch strażaków, którzy wprowadzali nas w tajniki swojej pracy. Zostaliśmy zaproszeni do strażnicy, gdzie dowiedzieliśmy jak wygląda proces
przygotowywania się do wyjazdu na akcję już od przyjęcia zgłoszenia. Kiedy już zapoznaliśmy się z wnętrzem strażnicy, zostaliśmy zaproszeni na zewnątrz, gdzie mogliśmy dokładnie przyjrzeć się wozowi strażackiemu a nawet obejrzeć go od środka. Zostaliśmy też dokładnie zapoznani ze sprzętem, zarówno gaśniczym, jak i ratowniczym, jaki znajduje się w wozie. Ważnym elementem naszej wizyty jest wiedza, jaką otrzymaliśmy na temat bezpieczeństwa i ratownictwa. Dowiedzieliśmy się między innymi, czym jest defibrylator i jak go używać. Na pewno to spotkanie przybliżyło nam trudną pracę strażaków i dostarczyło wielu przydatnych informacji.

Serdecznie dziękujemy panom Leopoldowi Rzeszewiczowi oraz Piotrowi Licbarskiemu za poświęcony czas i zaangażowanie.