Pierwszy dzień drugiej kolonii 🙂
Po przyjeździe do Schodna i rozpakowaniu walizek, czekały na nas warsztaty pt. ” Woda – źródłem życia „. Wszyscy razem ruszyliśmy na letni spacer dookoła jeziora. Obeszliśmy je w 3 godziny gdyż do pokonania mieliśmy aż 10 km i co jakiś czas zatrzymywaliśmy się aby posłuchać wielu ciekawostek na temat miejsca w którym jesteśmy oraz oczywiście na temat wód. Wiemy jak ważne jest dbanie o środowisko wodne gdyż bez wody nie ma życia. Podziwialiśmy piękne widoki z wieży. Te 10 kilometrów nas nie zmęczyło, gdyż po powrocie rozpoczęliśmy rozgrywki sportowe tj. Siatkówka, zbijak, ping pong.

Dzień 2 kolonii
Dziś z samego rana ruszyliśmy na basen! Było wspaniale – wiadomo ? Po basenie przyszedł czas na warsztaty pt „Re-aktywacja czyli pomysł na domowe odpady”. Nauczyliśmy się jak możemy przetwarzać ponownie śmieci np z zużytej płyty CD zrobiliśmy piękną ozdobę metodą decoupage, a ze szklanej butelki – piękny wazon. Wiemy również że musimy dbać o środowisko i zminimalizować zużycie plastiku, ponieważ jest on bardzo szkodliwy dla przyrody.. A na koniec – zabawy! Malowaliśmy karykatury swoich kolegów i koleżanek. Każdy rozpoznał się na obrazkach ? Powygłupialiśmy się przy takich zabawach jak „ślimak”, „krzesełko,”” muzyczne krzesła” (w 2 wersjach) no i „limbo”. Z uśmiechem na buzi zakończylismy ten dzień.

Dzień 3 kolonii
Dzisiaj mieliśmy baaaardzo aktywny dzień, a zaczęliśmy go od warsztatów pt „Od ziarenka do bochenka” każdy z nas stworzył własną bułkę, którą oczywiście zjedliśmy ze smakiem! A po warsztatach, kolejne warsztaty pt ” ptasie okolice”. Z lornetkami i panem ornitologiem ruszyliśmy w ślad za ptakami. Nie mają już one przed nami tajemnic. Wiemy jak budują gniazda i potrafimy odróżnić między innymi gila od mysikrólika 🙂 Po powrocie z ptasich poszukiwań odbyły się trzecie warsztaty pt „Różnorodność świata owadów”. Królestwo mrówek bardzo nas zafascynowało. Widzieliśmy piękne mrowiska w pobliskim lesie. Nie obyło się również bez wspólnych zabaw – „kalambury”, „skojarzenia”, „dyrygent,” słowo i piosenka”. A na koniec dnia ognisko i wspólne śpiewy oraz tańce:) Czy ten dzień mógłby zakończyć się lepiej?

4 dzień kolonii.
To był baaaaardzo intensywny dzień.
Z samego rana wybraliśmy się na kajaki. Musieliśmy współpracować, gdyż pokonywaliśmy różne przeszkody. Podczas całej wyprawy towarzyszył nam ogromny uśmiech na twarzy. Po powrocie czekała nas wycieczka rowerowa, a także spacer po lesie. Zasłużony odpoczynek czekał na nas nad jeziorem, gdzie pomoczyliśmy nogi i wygłupialismy się. A pod koniec dnia odbyły się niesamowicie ciekawe warsztaty pt ” Nietoperze nocni łowcy”. Dzięki tym zajęciom mamy ogromną wiedzę na temat tych ssaków! A gdy tylko zrobiło się ciemno na dworze to.. z detektorami ultradźwięku w dłoni, ruszyliśmy przez las, aż doszliśmy nad jezioro aby na własne oczy ujrzeć nietoperze. To była niesamowita przygoda, która z pewnością zostanie nam w pamięci na długo! PS. A czy wy również wiecie że na świecie jest aż 1150 gatunków tych słodkich stworzeń i aż 25 w Polsce?!

5 dzień kolonii.

Wykwaterowanie i powrót do domu.

leśne wojaże