Tydzień pełen postaci teatralnych i z bajek. Tworzyliśmy scenerię do mini przedstawienia „Wilk i trzy świnki”, po uprzednim zapoznaniu się z historią i przygotowaniu postaci na patyczkach. Spodobało nam się to tak bardzo, że zrobiliśmy również postaci do „Złotowłosej i trzech niedźwiadków” oraz „O wilku i koźlątkach”. Karton, wydrukowana kurtyna i teatr gotowy! Tak niewiele pracy, a tak wiele dobrej zabawy.
Cofnęliśmy się też do teatru antycznego i zamieniliśmy się w jego aktorów, za pomocą naszych, trochę bardziej kolorowych masek, niż te z dawnych czasów.
Każdy z nas chyba zna bajkę „Pinokio”, która wg nas łączy w sobie tematykę naszego tygodnia – teatr i zabawę. Pinokio był bowiem lalką, która mogła służyć zarówno do zabawy, jak i do bycia postacią w teatrze kukiełkowym. Co ważne, niesie też ze sobą przesłanie, że kłamstwo i oszustwo nigdy nikomu nie wychodzi na dobre.
Postanowiliśmy też odwiedzić Galerię Starych Zabawek, aby porównać czym my bawimy się teraz, a czym bawili się nasi rodzice i dziadkowie. W galerii nie można robić zdjęć, więc nie mamy możliwości podzielić się z Wami naszymi wrażeniami i tym, co zaskoczyło nas najbardziej, ale zachęcamy do odwiedzenia i niewątpliwej podróży w czasie.

Działania finansowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Gminę Miasta Gdańska.
Autor tekstu i zdjęć: Angelika Budzyń
Świetlica Caritas im. bł. Alicji Kotowskiej ul. Dobra 8, Gdańsk