Pamiętacie jak uczyliście się tabliczki mnożenia? Ciężko było… My postanowiliśmy trochę sobie umilić czas nauki i ją ułatwić. Przygotowaliśmy zeszyty, w których znalazły się oryginalne pomoce naukowe. Robiliśmy je sami, więc przy okazji sprawdzaliśmy jaki jest stan naszej wiedzy. Okazało się, że zeszyty bardzo nam się przydadzą. Na pewno nie raz z nich jeszcze skorzystamy. Nie zabrakło też nutki rywalizacji: podzieleni na małe drużyny zagraliśmy w grę, podczas której musieliśmy odszukać właściwy wynik do działania podanego przez przeciwników. Po takiej dawce matematycznej powtórki stanęliśmy do rywalizacji drużynowej na czas: chodziło o to, kto szybciej poda prawidłowy wynik działania. Nie było przegranych, bo każdy z nas skorzystał z tych zajęć – jedni się czegoś nauczyli, inni powtórzyli. Wszyscy wygrani, a wysiłki zostały nagrodzone dyplomami i słodkościami.

Działania finansowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Gminę Miasta Gdańska.

Autor tekstu i zdjęć: Natalia Szymborska
Świetlica Caritas im. bł. Alicji Kotowskiej