Intensywne trzy dni – mnóstwo pracy, ale w dobrej atmosferze wszystko idzie szybko i gładko. Tak tez właśnie pracowało nam się w FabLab Gdańsk. Dzięki Panom Cyrylowi i Marcinowi, wykonaliśmy domki dla owadów, skrzynki na przydaśki oraz stworki potworki i inne robociki.
Domki dla owadów trzeba było złożyć, wypełnić trzciną, drewnem i szyszkami. Wszystko zamknąć drucianą siatką i pszczółki murarki mogą już z nich korzystać.
Skrzynki na przydaśki pomieszczą wszystko czego potrzebujemy. Mogliśmy sobie nawet wybrać obrazek, który wraz z naszym imieniem znalazł się na jednej ze ścianek skrzyneczki.
Robociki, które ostatecznie stały się również innymi stworzonkami, kosztowały nas najwięcej pracy. Wybór odpowiednich kawałków drewna, szlifowanie ich, przycinanie, sklejanie, a następnie wybór elementów dekoracyjnych jak oczy czy uszy i antenki ze śrubek. W świetlicy postanowiliśmy jeszcze nadać im barw. Wyszło bardzo oryginalnie!
A to wszystko powstało z drewna – z odpadów, które pozostały po innych projektach – czego po naszych pracach absolutnie nie widać. Przez cały czas było dużo sklejania, szlifowania, przycinania, ale na każdym z etapów mogliśmy liczyć na pomoc Panów z FabLab. Dlatego nasze prace wyszły takie niesamowite! Wspólnym wysiłkiem można wiele osiągnąć.
 
Działania finansowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Gminę Miasta Gdańsk.
 
Autor tekstu i zdjęć: Angelika Budzyń
Świetlica Caritas im. bł. Alicji Kotowskiej
Ul. Dobra 8, Gdańsk