W dniu 11.02.2010 roku, w Centrum Pomocowym Caritas w Gdyni miały miejsce obchody Światowego Dnia ChoregoRano ks. Kapelan odprawił mszę św. w intencji chorych, później uroczystości przeniosły się do Sali Radości na II piętrze.
W uroczystości udział wzięli: wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni, koordynatorem którego jest s. Beata Florek oraz Pan Stanisław Jasinowski pseudonim Jandoran – Gdynianin, pieśniarz i poeta. Gimnazjaliści oraz licealiści z SKC zaprezentowali cykl piosenek przeplatanych wierszykami m.in. z „Akademii Pana Kleksa” oraz autorstwa polskich poetów tworzących dla dzieci i młodzieży. Szczególnie gorąco został przyjęty występ pana Stanisława Jasinowskiego, który gościł
w naszym Centrum już drugi raz. Pan Stanisław w humorystyczny sposób zaprezentował kilkanaście piosenek nawiązujących między innymi do historii miasta Gdynia, nawiązał aktywny kontakt z publicznością a najbardziej aktywnych pacjentów nagrodził wręczając im swoje płyty. Ponieważ w tym roku Światowy Dzień Chorego przypadł w „tłusty czwartek” wspólną zabawę dosłodziły nam tradycyjne pączki. Podsumowując, Centrum Pomocowe Caritas im Ojca Pio w Gdyni obchodziło Światowy Dzień Chorego na wesoło a na twarzach nas wszystkich widniała radość i pogoda ducha.