W dniu 11.02.2011 roku, w Centrum Pomocowym Caritas w Gdyni miały miejsce obchody Światowego Dnia Chorego, który został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie – 13 maja 1992 roku. Uroczystość rozpoczęła się od porannej mszy św. w intencji chorych, którą odprawił ks. Stanisław – nasz kapelan, a następnie wszyscy zgromadzeni przenieśli się  do Sali Radości.
Jako pierwsi przed publicznością wystąpili uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni. Gimnazjaliści z SKC recytowali wiersze polskich poetów oraz zaprezentowali swoje zdolności wokalne. Następnie uczestnicy Szkolnego Koła Caritas działającego przy Gimnazjum nr 1 w Rumi zaśpiewali kilka znanych piosenek zarówno polskich jak i zagranicznych. Szczególnie żywiołowo publiczność zareagowała na piosenkę „O mnie się nie martw”, po której nastąpiła zgodna salwa oklasków. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej, ks. Janusz Steć.
Na zakończenie uroczystości każdy z pacjentów otrzymał piękna czerwoną różę oraz został poczęstowany wypiekami przygotowanymi przez uczestników WTZ przy Centrum Pomocowym Caritas w Gdyni.
Niech otucha wlana w serca chorych w tym dniu promienieje w każdej bolesnej chwili i pozwala z nadzieją spoglądać w przyszłość.