Odpowiadając na wezwanie Jana Pawła II, by w chorych odkrywać oblicze samego Chrystusa, przy okazji  kolejnego Dnia Chorego odwiedziliśmy pacjentów Szpitala Rehabilitacyjnego w Gdyni – Witominie oraz mieszkańców “Domu za Falochronem”. Obdarowaliśmy ich kolorowymi, własnoręcznie wykonanymi kartkami z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia i pogody ducha  oraz symbolicznymi różami. Dzieląc się małym dobrem, otrzymaliśmy stokroć więcej. Pacjenci byli miło zaskoczeni naszą wizytą. Nie wszyscy wiedzieli, że jest taki dzień, w którym Kościół szczególnie zwraca uwagę na cierpienie i doświadczenie choroby. Radość sprawiły nam bardzo życzliwe i sympatyczne reakcje chorych, łzy wzruszenia, podziękowania, a także łakocie, którymi nas hojnie częstowano.

DOBRO RODZI DOBRO!

Wolontariusze z Gimnazjum nr 20