Ten miesiąc był dla nas głównie czasem wkraczania w klimat  świąteczny i przygotowań do wspólnej wigilii świetlicowej. Odbywało się to wszystko z dużą dozą fantazji i świetnej zabawy.

 

 

Otóż robiliśmy wspólnie z dziećmi świąteczne stroiki, które następnie zostały przekazane na świąteczny kiermasz. Nie zabrakło nam przy tym kreatywnych pomysłów. Z rąk dzieci powstawały choinki z szyszek, świąteczne stroiki, bombki oraz wieńce.

 

Nie zabrakło również zajęć stricte dla rodziców. Oni również mieli okazję pokazania swoich możliwości. Na tych warsztatach motywem przewodnim były stroiki tworzone z żywych gałązek, a dla dalszych inwencji twórczych nie było już granic.

 

W świetlicy jednego dnia mieliśmy nawet własną mini piekarnię. Dzieci razem z nami wypiekały pierniki, które następnie ozdabiały i pakowały w zrobioną przez siebie puszkę zaprojektowaną w klimacie świątecznym. Taki właśnie prezent w tym roku mogli dostać w wigilię rodzice naszych małych kasztanów.

 

W tym roku również bralismy udział w akcji „Tak Pomagam!”, a nasze dzieci ponownie mieli okazję, aby stać się świetnymi wolontariuszami.

 

Dzieci w tym miesiącu wyjątkowo dzielnie i cierpliwie ćwiczyły rolę do naszych świątecznych jasełek, które miały zaprezentować rodzicom na wigilii świetlicowej. Z tej okazji, aby nabrać oddechu  przed ich tego rocznym debiutem wybraliśmy się do miejsca zwanego „Fabryką elfów”.

Dzieci odkryły tam poprzez wspólną zabawę zaginioną siódmą legendę i miały okazję poznać tajemnice pracy elfów. To była świetna przygoda dla każdego z nas.

 

W końcu nadszedł dzień wigilii, na który tak długo wspólnie się przygotowywaliśmy. Dzieci fantastycznie spisały się w swoich jasełkowych rolach. Rodzice byli dumni, a my zadowolone. Na stołach nie zabrakło dobrego jedzenia, a św. Mikołaj nie zapomniał o naszych świetlicowych pociechach i zostawił dla każdego z nich prezent pod choinką. Mamy nadzieję, że dla każdej z osób, która mogła zagościć przy wigilijnym stole był to miło spędzony czas.

 

 

W tym miesiącu mieliśmy również okazję świętować urodziny: Kacpra, Olii, Julii, Klaudii i Dominika.

 

 

Życzymy wszystkim spokojnych i rodzinnych świąt !

 

-Kasztany-

Fot. M.P.; A.Sz-G; J.L.

Działalność placówki sfinansowano ze środków Miasta Gdańska.

W placówce realizujemy projekt „Wypoczywam i bawię się bezpiecznie” współfinansowany przez Wojewodę Pomorskiego.