Dnia 17 stycznia odbyły się Jasełka w Domu Seniora w Rumi przy ul.Rajskiej, zorganizowane przez Caritas przy Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Rumi. Brały w nich udział  rodziny, które już od dłuższego czasu działają w Caritasie.

Dzieci odegrały role Maryi i Józefa i aniołów oraz jednego z królów. Dorośli też grali  królów oraz anioły. Było oczywiście Dzieciątko Jezus oraz wielbłąd. Atmosfera była wyjątkowo świąteczna i sympatyczna. Pensjonariusze nie szczędzili braw.

Po występie dyrektor ośrodka zaprosił wszystkich biorących udział na poczęstunek, podczas którego każdy odczytał swoje otrzymane indywidualnie życzenia jak np.:”Ty powinieneś być w stajence Matką Bożą. Masz więc za zadanie- twoją relację do ludzi pojmować po macierzyńsku. Praca nad sobą: czujne oko na potrzeby bliźniego.”

W rozmowach z pensjonariuszami po występie dowiedziałam się, że impreza sprawiła im wiele radości.

 

W ostatnim czasie wzięliśmy też udział w Balu Karnawałowym zorganizowanym w świetlicy Komendy Policji w Złotej Karczmie. Był to efekt współpracy nawiązanej z Parafialnym Zespołem Caritas z Gdańska podczas naszego ostatniego pobytu w Warzenku na szkoleniu dla członków PZC w listopadzie 2014. Podczas balu wraz z uczestnikami tańczyliśmy m.in. charlestona z wykorzystaniem kijów, letni taniec ciapa la galeina, country. Były również sztuczki: znikająca moneta, czarodziejska laska, balon który nie pęka i coś czego jeszcze nikt nigdy nie widział i już więcej nie zobaczy. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z Gdańska za zaproszenie!