Grudzień to Pod Kasztanem to czas świątecznych przygotowań. Rozpoczęliśmy ten miesiąc ciekawi adwentowych zadań, które każdego dnia mogliśmy odkrywać w naszym adwentowym kalendarzu. 

Wspólnie wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności organizowanej przez Caritas, gdzie udało się nam zgromadzić żywność dla potrzebujących. 

Pierwszy tydzień miesiąca upłynął nam bardzo aktywnie. Z okazji Mikołajek wybraliśmy się do Aquaparku w Redzie. Zabawy było co niemiara a najbardziej spodobał się nam Aquaspiner oraz zjeżdżalnia z żywymi rekinami!  

Nowy tydzień rozpoczęliśmy artystycznie – z szyszek wykonaliśmy mikołajkowe ozdoby mogące posłużyć za bombki na choinkę.  

W ramach projektu Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego zakończyliśmy cykl świątecznych warsztatów artystycznych, podczas których przygotowaliśmy kartki świąteczne dla kombatantów wojennych, mieszkańców Domu Hospicyjnego a także dla naszych bliskich – więcej o akcji przeczytać można w artykule “Ludzie Kartki Piszą”. 

Cały miesiąc chyba rozwijaliśmy swoje artystyczne talenty – w końcu nad świątecznym nastrojem często trzeba świątecznie popracować. 🙂 W połowie grudnia odbyły się u nas rodzinne warsztaty z przygotowywania świątecznych lampionów – efekty przekroczyły nasze oczekiwania a w naszych domach zagościły piękne świąteczne ozdoby. 

Bez czego nie wyobrażacie sobie wigilijnego stołu? – My bez pachnących, kolorowych pierników. Wspólnie upiekliśmy i udekorowaliśmy pyszne pierniczki, które wylądują na naszym świątecznym stole. 

Pod koniec miesiąca – gdy w domach wszyscy krzątają się w świątecznych przygotowaniach, warto na chwilę zapomnieć o grudniowych obowiązkach i zrelaksować się z bliskimi przy dobrej zabawie.. Dlatego dzięki realizacji projektu z Urzędu Wojewódzkiego wybraliśmy się rodzinnie na kręgle – wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze.

Świąteczny czas zakończyliśmy wigilijnym spotkaniem, przed którym wspólnie udekorowaliśmy naszą świetlicę i ubraliśmy choinkę. To był dobry czas… :-).

 

W okresie między świątecznym  wybraliśmy się z rodzicami na seans filmowy – dzięki realizacji projektu z Urzędu Wojewódzkiego, oraz na łyżwy – było super. To się nazywa dobry koniec roku.

 

W ramach współpracy z Kulczyk Fundation regularnie regularnie dbamy o zdrową dietę, ruch i wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebook.

https://www.facebook.com/swietlica.podkasztanem/

 

-Kasztany-

 

Działalność placówki też jest finansowana z Miasta Gdańska.