W sobotę w Skrzeszewie odbyło się długo oczekiwane spotkanie świąteczne dla dzieci ze świetlic żukowskich. Poza uczestnikami i wychowawcami ze wszystkich świetlic w spotkaniu wzięli udział również nasi zaproszeni goście z Urzędu Gminy: Przewodniczący Rady Gminy – Pan Adam Okrój, Pani sekretarz Brygida Markowska, nasze dwa „anioły” z urzędu czyli Pani Mariola Łukaszewicz i Pani Joanna Piełowska, przedstawiciele Komisji Ochrony Zdrowia:  Przewodniczący komisji – Pan Waldemar Dampc oraz Pan Grzegorz Tokarski i Jerzy Formela, a także Pani Gabriela Kapica i Pani Roksana Litwic. Na nasze zaproszenie odpowiedział również Proboszcz parafii w Skrzeszewie – Ks. Edward Berezowski i Dyrektor szkoły – Pani Ewa Płotka, którzy na co dzień wspierają działania świetlicy w Skrzeszewie.

Tegoroczne spotkanie uświetnili występami wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 1 w Rumi. Żeby wprowadzić nas w klimat świąt przygotowali krótkie, ale wiele mówiące przedstawienie o Świętym Mikołaju. W stworzeniu świątecznej atmosfery pomogły również piękne dekoracje przygotowane przez młodzież z gimnazjum i dzieci ze świetlicy w Skrzeszewie. Po występie młodych aktorów był czas na podsumowanie naszych całorocznych działań i prezentację zdjęć z różnych wydarzeń. Najwięcej emocji wśród wszystkich uczestników wzbudziły konkursy i zabawy świąteczne przygotowane przez naszych gospodarzy – czyli dzieci i wychowawców ze świetlicy w Skrzeszewie. Zadaniem uczestników było zrobienie czapki Mikołaja, zapakowanie prezentu, zrobienie bałwana i rzucanie kulami do celu. Do ostatniego konkursu polegającego na wykonaniu wspólnego łańcucha dzieci zaprosiły też naszych dorosłych gości. Zabawa była super, a wykonany łańcuch okazał dłuższy niż cała sala gimnastyczna.

Po konkursach nadszedł czas na to, na co dzieci czekały najbardziej – czyli prezenty! Wcześniej jeszcze Ks. Piotr odczytał słowa Ewangelii mówiące o narodzeniu Jezusa, a Ksiądz Proboszcz poświęcił opłatek, którym następnie wszyscy się podzieliliśmy. Cale spotkanie zakończyliśmy pięknym koncertem kolęd w wykonaniu orkiestry ze Gimnazjum nr 1 w Rumi.

To było nasze ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w jego organizacji – zwłaszcza wychowawcom i opiekunom ze świetlicy w Skrzeszewie a także uczniom i nauczycielom z Gimnazjum nr 1 w Rumi. Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie ogromnie dziękujemy za gościnę!

Przy okazji jeszcze raz życzymy wszystkim zdrowych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia! I do zobaczenia w Nowym Roku!