Wychodząc naprzeciw potrzebom osób potrzebujących, w szczególnym czasie Adwentu i Bożego Narodzenia, pracownicy i wolontariusze Centrum Pomocowego Caritas im. Św. Ojca Pio w Gdyni zorganizowali w dniach 6-16 grudnia 2 zbiórki darów, przeznaczonych na paczki dla dzieci: tych poszkodowanych w wiosennych powodziach oraz niepełnosprawnych z domu dziecka.
Pierwsza zbiórka przeprowadzona została we współpracy z 13 Gdyńską Drużyną Harcerską „Drapieżne ptaki”. Dary w postaci słodyczy i maskotek zbierane były w Zespole Szkół nr 9 i w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Dzięki ofiarności dzieci i młodzieży udało się zebrać kilka kartonów darów. Serdecznie dziękujemy harcerzom (a zwłaszcza drużynowej Ani) za sprawną organizację!

Druga zbiórka połączona była z charytatywnym koncertem, zorganizowanym 15.12. w gdańskim klubie „Blaszany Bębenek” przez instruktorkę gdyńskiego WTZ, Panią Hanię. Imprezę reklamowało hasło: „Podaruj dzieciom słodycze, a bilet Ci nie policzę”. W szczytnym celu zagrały rockowe zespoły ”Mishapen”, „Ląd może lont”, „Gentelman” oraz etniczno-alternatywny „Profoplasta”. Publiczność dopisała, słodycze wrzucane hojnymi rękami zapełniły 2 kartony.
Dary zebrane do 15.12 zostały przekazane do paczek dla dzieci powodzian w ramach zbiórki w całej gdańskiej Caritas. Te zebrane później w najbliższych dniach trafią do dzieci z domu dziecka.
Wszystkim  wolontariuszom, zespołom i organizatorom serdecznie dziękujemy!