Podopieczni Caritas Archidiecezji Gdańskiej otrzymają paczki z żywnością i świątecznymi dekoracjami w ramach akcji zorganizowanej we współpracy z Ingka Centres – grupy, do której należą centra handlowe w różnych miastach Polski.

W paczkach, poza podstawowymi produktami żywnościowymi, takimi jak: herbata, owoce, kasze, żurek, babka wielkanocna, znajdą się także dekoracje wielkanocne, pozwalające poczuć miły, świąteczny nastrój – co będzie mieć szczególne znaczenie ze względu na wyjątkowy charakter nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Wielu seniorów będzie te święta spędzać w izolacji, z dala od rodzin, dlatego każdy gest solidarności i wsparcia jest dla nich bardzo ważny.

– Serdecznie dziękujemy, w imieniu naszych podopiecznych, centrom handlowym z grupy Ingka Centres, które zdecydowały się w ten sposób wesprzeć potrzebujących. Współpraca z takimi partnerami to kolejny dowód na to, że w trudnym czasie wciąż spotykamy się z gotowością niesienia pomocy i solidarnością z najsłabszymi – podkreśla Małgorzata Jarosz-Jarszewska, koordynator pomocy żywnościowej w Caritas Polska.

Do przedświątecznej akcji włączyło się pięć centrów handlowych należących do Ingka Centres: warszawski Wola Park, wrocławska Aleja Bielany, Port Łódź, Park Handlowy Matarnia w Gdańsku oraz SKENDE Shopping w Lublinie. Wspierając inicjatywę Centrów Handlowych, w miastach gdzie są zlokalizowane sklepy IKEA, pracownicy IKEA Food postanowili włączyć się w akcję przekazując na ten cel szwedzkie smakołyki.

Dzięki pracownikom i wolontariuszom Caritas paczki trafią przed świętami do tysiąca osób starszych, ubogich i osamotnionych.