W sobotę, przed Niedzielą Palmową, wolontariusze z naszego koła, tj. SKC przy Szkole Podstawowej nr 47 w Gdańsku, odwiedzili Dom Hospicyjny im. św. Józefa w Sopocie.

Pojechaliśmy tam, by złożyć życzenia oraz udekorować pokoje chorych ozdobami, które przygotowali uczniowie z naszej szkoły.

W przygotowaniu świątecznych ozdób wolontariuszom pomógł Samorząd Szkolny oraz świetlica. Dziękujemy im serdecznie za pomoc, bo ozdób potrzebowaliśmy dużo …

W każdym pokoju pozostawiliśmy radosny, świąteczny znak.  Mieliśmy też okazję porozmawiać z chorymi. Z Domem Hospicyjnym w Sopocie współpracujemy już kilka lat. W tym roku szkolnym byliśmy tam z Jasełkami przed świętami Bożego Narodzenia oraz z kartkami, z życzeniami, w Dniu Chorego. Planujemy w kwietniu zorganizować nasz szkolny Marsz Nadziei – do Matemblewa ( pieszo prawie 3 godziny ) i tam, na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się w intencji chorych, szczególnie z tego właśnie domu. Cieszymy się, gdy widzimy twarze chorych, którzy uśmiechają się do nas, „zagadują nas” i dziękują dosłownie za wszystko.

Taka forma pomocy jest dla nas, uczniów szkoły podstawowej, jedynie możliwa.