W dniu 27 listopada od samego rana w Centrum Pomocowym im. Jana Pawła II trwały przygotowania do wyjazdu na koncert zatytułowany „Andrzejkowe wróżby”. Tak rozpoczęliśmy realizację projektu zatytułowanego „Spotkanie z kulturą”- wyjazd do Filharmonii Bałtyckiej.

To wszystko mogło się wydarzyć dzięki projektowi  realizowanemu dzięki wsparciu Pomorskiego Funduszu Młodzieżowego (w ramach projektu  „Wsparcie instytucji ekonomii społecznej na podstawie doświadczeń polsko-szkockich” realizowanego przez Stowarzyszenie Morena). Koncert obfitował            w przeróżne doznania muzyczne, były wróżby  z  muzyką  z opery „Straszny Dwór” Stanisława  Moniuszki. Wystąpili artyści śpiewacy i aż dwa wyjątkowe zespoły – Zespół Joanny Knitter – vocal, instrument klawiszowy, perkusja oraz muzycy z Columbii, Peru, Meksyku pod kierownictwem Andresa Nieva. Zabrzmiały piosenki hiszpańskie, meksykańskie, indiańskie, z Kuby i Dominikany z towarzyszeniem aż pięciu gitar – indiańskiej charango, kubańskiej trescubana, klasycznej, akustycznej, elektrycznej oraz bongosów  i indiańskiego bębna.

Niespodzianką wieńczącą projekt był obiad w restauracji, nasi seniorzy w doskonałych nastrojach w zdecydowanej większości zamówili coś czego nie jedzą na co dzień.

Pizza cieszyła się wielkim powodzeniem.

Spokojnym spacerem wróciliśmy do domu, a mieszkańcy zapowiedzieli, że „dzisiaj kolacji nie jedzą” i ze wspomnieniem podróży muzycznej idą wypoczywać.

Realizację pierwszego projektu uważamy za udaną.