Miesiąc rozpoczęliśmy aktywnie i sportowo. Już pierwszego dnia wzięliśmy udział w Biegu Drogą Dobra 2023 . Spośród naszej licznej reprezentacji aż trzy osoby zajęły miejsca na podium – gratulujemy! Czas upłynął nam aktywnie i wesoło – nie brakowało nam atrakcji ! : )

Wiemy już jak korzystać z darów jesieni. Zakończyliśmy ogromną zbiórkę kasztanów włączając się w akcję “ZBIERAMY KASZTANY DLA BOHATERA JANA”. Dziękujemy dzieciom i rodzicom z Przedszkole nr 24 w Gdańsku oraz Zespołu Przedszkolnemu nr 2 – Przedszkole nr 71 DIAMENCIK oraz Przedszkole 11 w Gdańsku za wsparcie akcji i przywiezienie nam OGROMNEJ ilości kasztanów. 🙂

Zaangażowaliśmy się też w realizację niezwykle symbolicznego projektu ,,Mural”, przygotowanego przez wolontariuszy Europejski Korpus Solidarności. Tworzyliśmy go pod okiem młodego artysty Jana Kopańskiego wraz z podopiecznymi  Świetlica Caritas im. bł. Alicji Kotowskiej oraz dziećmi z Ukrainy. Zapraszamy do obejrzenia go pod adresem: Dolna Brama 8 w Gdańsku. 

Jesień to dobry czas żeby spełniać się artystycznie. Różnymi technikami przygotowaliśmy plastyczne prace związane z tą piękną porą roku. 🙂 Wykorzystywaliśmy do tego m.in. skorupki włoskich orzechów, kolorowe liście a nawet suszone kwiaty, żeby słoneczne wspomnienia lata zamknąć w książkowych zakładkach. 

Rozpoczęliśmy również Miesiąc Życzliwości. To ważne, żeby być dobrym dla siebie i innych. Wiemy już, że życzliwość najszybciej się mnoży, kiedy się ją dzieli. 🙂

Październik zakończyliśmy wizytą w bibliotece Pod Kotem i Myszą. Tworzyliśmy tam mapy marzeń. A Wy o czym marzycie ?  

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/swietlica.podkasztanem/

 

Dzięki Kulczyk Foundation i inicjatywie Żółty Talerz możemy poszerzać naszą wiedzę o zdrowym odżywianiu  i zapewniać dla wszystkich zdrowe i smaczne przekąski – dziękujemy!

W placówce jest realizowany projekt „Wypoczywam i bawię się bezpiecznie” współfinansowany przez Wojewodę Pomorskiego.

Działalność placówki jest finansowana z Miasta Gdańska.

 

-Kasztany-