W sobotę w Stacji Orunia w Gdańsku odbyło się wyjątkowe spotkanie z udziałem wszystkich dzieci ze świetlic żukowskich – wyjątkowe, bo świąteczne. Jak zawsze przy tej okazji nie zabrakło atrakcji dla naszych małych gości. Było przedstawienie, spotkanie ze Świętym Mikołajem, no i prezenty! Ale po kolei… Na początku przenieśliśmy się w niesamowity świat bańkowego magika. Mogliśmy zobaczyć jakie cuda można zrobić z baniek przy wykorzystaniu prostych przedmiotów. Potem Ksiądz Piotr wprowadził nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia odczytując fragment z Ewangelii Św. Łukasza. Chwilę później rozległy się charakterystyczne dzwonki i na sali pojawił się Święty Mikołaj wzbudzając swoim przybyciem ogromną radość wszystkich dzieci – i nie tylko. Okazało się, że miał prezenty również dla dorosłych. Nasi goście otrzymali drobne upominki przygotowane własnoręcznie przez uczestników świetlic. Potem przyszła kolej na wychowawców, o których Mikołaj też oczywiście pamiętał. Zanim paczki otrzymali nasi najmłodsi goście Mikołaj opowiedział im trochę o zwyczajach świątecznych w różnych krajach, bo nie wszędzie Boże Narodzenie jest świętowane tak samo jak u nas. Przepytał też dokładnie wszystkich czy na pewno byli grzeczni w ciągu ostatniego roku i dopiero jak każdy indywidualnie zobowiązał się do poprawy przyszedł czas na prezenty.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach całorocznego programu zajęć pod hasłem „Okno na świat” realizowanego we współpracy i przy wsparciu finansowym gminy Żukowo.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom z Gminy Żukowo – z Panem Burmistrzem na czele – za obecność na sobotnim spotkaniu, a także za przywiezione prezenty.