W sobotę rano w Skrzeszewie odbyło się spotkanie świąteczne dla dzieci i wychowawców ze świetlic żukowskich. To jedyne spotkanie w roku kiedy jesteśmy naprawdę wszyscy razem – wszystkie świetlice, wszyscy wychowawcy, no i nasi szczególni goście, dzięki którym możemy działać już od wielu lat.

 

Spotkanie było okazją do podsumowania tego co się u nas działo przez cały rok – czyli realizacji programu „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz wszystkich dodatkowych atrakcji – m.in. dwudniowego festynu w Warzenku, spotkań z wolontariuszami zagranicznymi czy wizyty w Europejskim Centrum Solidarności. Małą fotorelację z tych wydarzeń można było obejrzeć na przygotowanej przez nas wystawie zdjęć. Były też poradniki „Aby zdrowym być…” przygotowane przez poszczególne świetlice. Jeden z nich w prezencie otrzymał Pan Burmistrz z życzeniami zdrowia dla niego i wszystkich Pracowników Urzędu Gminy.

 

W związku z tym, że w tym roku nie byliśmy w teatrze zaprosiliśmy teatr do nas. Był to teatr QFER z przedstawieniem „Królewna śnieżka i siedmiu elfów”. A po przedstawieniu odwiedził nas oczekiwany przez wszystkich gość – czyli Święty Mikołaj – Biskup z Miry. Oczywiście dla wszystkich przywiózł prezenty.

 

Dodatkowo świetlice zostały obdarowane przez Pracowników Urzędu Gminy Żukowo – każda ze świetlic w prezencie otrzymała stół do piłkarzyków!

 

Dzieci jak zawsze miały też przygotowane własnoręcznie wykonane upominki dla wszystkich zaproszonych gości.

 

Na koniec Ks. Proboszcz ze Skrzeszewa odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa i podzieliliśmy się opłatkiem.

 

Potem na wszystkich czekał słodki poczęstunek a na dzieci dodatkowo przygotowane były rozmaite świąteczne atrakcje – dekorowanie choinki „zdrowia”, ozdabianie bombek, robienie łańcucha itp.

 

To nasze ostatnie spotkanie w tym roku. Serdecznie dziękujemy świetlicy ze Skrzeszewa za pomoc w przygotowaniu spotkania. I jeszcze raz życzymy wszystkim „Wesołych Świąt!”.