W sobotę w Chwaszczynie wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas wspólnie z młodzieżą ze Szkolnego Koła Caritas i we współpracy z Księdzem Proboszczem zorganizowali spotkanie świąteczne dla osób starszych i samotnych.  Zorganizowane spotkanie to kolejna inicjatywa przygotowana przez międzypokoleniowy zespół wolontariuszy uczestniczących w projekcie „Razem mamy więcej…”

 

Spotkanie rozpoczęło się od udziału we wspólnej Mszy świętej, po której zgromadzeni goście zaproszeni zostali do salki na plebani. Tam czekały na nich już pięknie przygotowane przez młodzież stoły, zastawione pysznościami przygotowanymi razem z dorosłymi członkami PZC. Przy akompaniamencie akordeonisty i śpiewie wielkanocnych pieśni zasiedli do śniadania. Młodzi wolontariusze krążyli po sali roznosząc kawę i herbatę, dbając ot, aby nikomu nic nie brakowało.

 

Następnie podzieleni na kilkuosobowe zespoły razem z dorosłymi ruszyli w odwiedziny do osób starszych i samotnych, którym zdrowie nie pozwala na wyjście z domów, aby i oni nie byli tego dnia sami. Każdy z odwiedzanych mieszkańców otrzymał drobny upominek świąteczny przygotowany przez wolontariuszy.

 

W tym samym czasie goście zgromadzeni w salce na plebanii zaproszeni zostali do udziału w zajęciach plastycznych,  w ramach których każdy mógł przygotować samodzielnie swój własny świąteczno-wiosenny stroik. Wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Zanim wysłani w teren wolontariusze wrócili do salki – stroiki w większości były już gotowe.