W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w ostatni wtorek obyło się spotkanie organizacyjne dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas. Tym razem zaprosiliśmy ich do naszej placówki w Gdyni Cisowej, gdzie najpierw wzięliśmy udział we Mszy Świętej odprawionej w kaplicy, a następnie spotkaliśmy się w sali na poddaszu, żeby omówić plan działań na najbliższe miesiące. Wizyta w Centrum Pomocowym Caritas im. Św. Ojca Pio była okazją dla opiekunów SKC do poznania placówki i jej podopiecznych. Spotkanie zakończyliśmy warsztatami malowania toreb tak, że każdy z uczestników wyszedł wyposażony w nową torbę na nowy rok pracy.

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność, a pracownikom i dyrekcji CPC im. Św. Ojca Pio za gościnę. Dziękujemy również naszej placówce w Rumii za przygotowanie pysznego obiadu.

Wszystkim opiekunom SKC życzymy sił i zapału do pracy, nowych inspirujących pomysłów, wolontariuszy chętnych do działania i przede wszystkim Bożej opieki na każdy dzień!

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Sieci współpracy Caritas Archidiecezji Gdańskiej” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.