Dziś w Wejherowie odbyło się niezwykłe spotkanie przygotowane przez Parafialny Zespół Caritas z parafii pw. Św. Trójcy oraz młodzież ze Szkolnego Koła Caritas. Okazją do spotkania było obchodzony właśnie Dzień Babci i Dziadka. Przygotowania do tej uroczystości trwały już od dłuższego czasu. Coraz to wolontariuszom pojawiały się nowe pomysły. Wiadomo – co dwie głowy to nie jedna! Efekty tej burzy mózgów mogliśmy podziwiać podczas dzisiejszego spotkania.

Wszystko zaczęło się od koncertu kolęd w kościele Św. Trójcy w wykonaniu chóru parafialnego. Potem było wspólne wyjście do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej w Wejherowie, a po zwiedzaniu na wszystkich gości w salce przy parafii czekał ciepły i słodki poczęstunek. Ale to nie był bynajmniej koniec atrakcji. Kiedy zasiedliśmy do stołów zawitał do nas Ksiądz Proboszcz z upominkami dla wszystkich babć i dziadków. Jak już wszyscy się trochę posilili na scenie pojawił się z kolei zespół kaszubski z Luzina wraz z pięcioletnim Antosiem, który śpiewał dla nas po kaszubsku i po polsku. W przerwach między piosenkami wolontariusze Szkolnego Koła zachęcali seniorów do udziału w konkursach, podczas których mogli popisać się swoimi umiejętnościami. Były zawody w obieraniu jabłek, biciu piany i nawijaniu wełny. Emocji nie brakowało! Na zakończenie zespół z Luzina zaskoczył nas jeszcze prezentując skecz z niesfornym dzieckiem w pociągu.

Czas zleciał nam bardzo szybko. Żal było kończyć, ale zrobiło się późno  i trzeba było wracać do domów. Przed wyjściem wszystkie Babcie i Dziadkowie dostali przygotowane przez młodzież kwiatki i laurki z podziękowaniami.