Wczoraj zakończyliśmy cykl spotkań rejonowych dla członków Parafialnych Zespołów Caritas. Głównym tematem było podsumowanie działań zrealizowanych w ciągu ostatnich miesięcy (ze szczególnym uwzględnieniem nowych akcji, czyli sprzedaży Baranków Wielkanocnych oraz akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”), a także prezentacja planu pracy na kolejne pół roku. Dziękujemy za wszelkie refleksje, pomysły i sugestie, które pozwolą nam usprawnić realizację akcji w  kolejnym roku.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję również zapoznać się bliżej z zasadami funkcjonowania Programu SKRZYDŁA. Szkolenie zorganizowane zostało w związku z faktem, że od tego roku już nie tylko szkoły, ale również parafie i członkowie Parafialnych Zespołów Caritas będą mogli zgłaszać dzieci, które chcieliby objąć pomocą stypendialną w ramach programu SKRZYDŁA. Bliższych informacji na ten temat udziela Pani Dorota Kowalewska z Centrum Wolontariatu Caritas.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę i owocne dyskusje podczas zorganizowanych spotkań. Dziękujemy również Księżom Proboszczom oraz Parafialnym Zespołom Caritas, u których gościliśmy przez ostatni tydzień.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania, które odbędą się w lutym 2012 r.

Ks. Piotr i Alicja Szostek