Czas Bożego Narodzenia to czas radości, ale i refleksji. Refleksji nad samym sobą i nad własnym życiem. To czas, w którym nikt nie powinien być sam. To czas, w którym nikt nie powinien mieć w sercu żalu i smutku. Święta to taki magiczny czas, w którym rodzina, nawet bardzo rozsiana po kraju, czy nawet po świecie ma okazję się spotkać.

Niestety nie zawsze jest tak, że w te ważne dni czeka na nas stół okryty białym obrusem, choinka oświecona światełkami i rodzina która daje miłosć i akceptację.

Wiele jest obok nas osób ubogich, chorych, samotnych, bezdomnych, które trudność swego losu szczególnie dotkliwie odczuwają w święta. Z myślą o tym wszystkich i dla tych wszystkich osób, w Wigilię 24 grudnia Caritas Archidiecezji Gdańskiej przygotował świąteczne śniadanie. Wspólnie mogliśmy się pomodlić, podzielić opłatkiem i zasiąść za świątecznym stołem.
Świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym złożył Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. ks. Dyrektor Janusz Steć a także Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Wolontariusze Centrum Wolontariatu starali się jak mogli by ten wspólnie spędzony choć trochę przypomninał ten, jaki powinien panować w każdym domu w tym uroczystym dniu.