„Czy w tym roku też będziemy mieli zajęcia o zdrowym jedzeniu?” – zapytaliśmy naszą ciocię, która uspokoiła nas i zapewniła, że nadal będziemy poznawać i dowiadywać się o nowych smakach i zdrowych potrawach. Z naszym pytaniem dobrze trafiliśmy! Tego samego dnia czekały na nas, w Świetlicy „Pod Kaszatanem”, warsztaty, które na długo zapamiętamy. A ich bohaterem były…..

 

SOKI! Pyszne, świeże i przez nas zrobione. Ale zanim mogliśmy skomponować swoje własne miksy owocowo-warzywne, czekały na nas małe wyzwania. Zaczęliśmy od ułożenia menu  owocowo-warzywnego dla tych, którzy są miłośnikami zdrowych soków. Mogliśmy zaszaleć z naszą wyobraźnią i tak też zrobiliśmy. Kolejne zadanie sprawdzało naszą celność – owocowa tarcza i zbieranie jak największej ilości punktów. Lubimy ze sobą rywalizować i zadanie wprowadziło nas w dobry nastrój. Ostatnie wyzwanie, również z rywalizacją w tle, pokazało nam, jak ważna jest współpraca. Układanie zdrowych haseł w towarzystwie kolegów i koleżanek tylko wzmogło nasz apetyt na pyszne owoce! 

Wszystkie zadania wykonaliśmy, przypomnieliśmy sobie o zaletach owoców i warzyw w codziennej diecie i mogliśmy udać się na to, co najbardziej lubimy – DEGUSTACJĘ!

 

Tym razem sami mogliśmy skomponować to, co wypijemy. Wybór był bardzo duży i nie wiedzieliśmy na początku, na jakie smaki mamy chęć. Banany, kiwi, świeży sok z jabłek, pomarańczy i gruszki, wiśnie, maliny….wszystko to wyglądało smacznie. Po dłuższym namyśle wiedzieliśmy już co ze sobą połączymy. Nasze soki były oryginalne, ale wszystkie pełne witamin i po prostu pyszne, bo…pełne zdrowia!

-Kasztany-

Fot.K.U.;M.P.

Zajęcia prowadzone w ramach programu Żółty Talerz.

Działalność placówki sfinanasowano ze środków Miasta Gdańska