W dniu 16 grudnia odbył się w CPC im. JP II długo wyczekiwany Koncert Kolęd w wykonaniu „Chóru Alberta”, działającego przy parafii św. Brata Alberta w Kokoszkach. Koncert od pierwszej chwili przeniósł wszystkich w świat muzyki szlachetnej, doniosłej oraz wprowadził nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Liczna grupa seniorów zgromadziła się w jadalni naszego Centrum, aby wysłuchać tradycyjnych kolęd. Każdy utwór był oklaskiwany gromkimi brawami, a na twarzach seniorów malowało się zadowolenie. Można było też dostrzec łzy wzruszenia. Na zakończenie występu, dyrygent p. Damian Bykowski zaproponował, aby chórzyści wraz z naszymi seniorami wspólnie zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Była to niezwykła propozycja ponieważ seniorzy dyrygowani przez p. Damiana mogli poczuć się jakby sami byli członkami chóru. Były podziękowania i rozmowy z chórzystami.Każdy z członków chóru otrzymał na pamiątkę upominek w postaci rękodzieła (gipsowy aniołek) wykonanego przez uczestników terapii zajęciowej. Dziękujemy za to muzyczne spotkanie i do zobaczenia.

Tekst: Monika Sczukiewicz

Zdjęcia wykonała: Monika Szczukiewicz