Już od wczesnych godzin porannych pracownicy i wiolontariusze Caritas dopinali na ostatni guzik sniadanie wielkanocne dla osób samotnych, ubogich, potrzebujących. Namiot gotowy był juz wczoraj, część potraw też. Zanim zjawili się goście, wolontariusze porozstawiali na stołach potrawy: pasztety, jajka, bigos, białą kiełbasę i inne tradycyjne potrawy świąteczne. Na stołach nie zabrakło także ciast – makowców, babek… Dekoracje namiotu przygotowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Caritas. Od godziby 8 rano osoby chcące skorzytsać z poczęstunku licznie już przybywały do siedziby Caritas. Od 9 zaczęło się spotkanie.  Powitanie i życzenia zgromadzonym składali Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu, Paweł Orłowski Podsekretarz stanu. Jako ostani głos zabrał JE Abp Sławoj Leszek Głódź, który najpierw pobłogosławił pokarmy, a potem złożył serdeczne życzenia wszystkim gościom. 

Podczas śniadania pięknymi pieśniami czas umilała Grupa Neokatechumenalna ze Starych Szkotów, zasilona osobami z parafii Gwiazdy Morza w Sopocie i parafii Bożego Miłosierdzia z Migowa. 

Każdy po spożyciu śniadania mógł pomalować jajka – zrobić pisankę. Najpierw nieśmiało, nieliczni, ale kiedy pisankę malował Prezydent – przy stole zrobiło się gęsto! Każdy wychodzący otrzymał paczkę żywnościową.

 

Wszystkim zaangażowanym  w przygotowanie i przebieg śniadania – serdecznie, bardzo serdecznie dziękujemy.

Wszystkim – życzymy pięknych, dobrych świąt, radości ze Zmartwychwstania!

 

materiał filmowy: 

http://www.tvp.pl/gdansk/aktualnosci/spoleczne/wielkanocne-sniadanie-caritas-dla-osob-samotnych-i-ubogich/14871379