Rozpoczęliśmy wakacje, ale absolutnie nie zapominamy o zdrowym odżywaniu! Czekały na nas kolejne zdrowe i smaczne warsztaty. „Ciekawe, jakich pyszności będziemy dzisiaj próbować” – zastanawiała się Julka. „Może coś z owoców, bo ostatnio było warzywo…to coś na k…Mam nadzieję, że to będzie owoc” – wtórował Julce Kuba. Czy miał rację?
 
Wielu z nas odetchnęło z ulgą, gdy okazało się, że bohaterką zajęć będzie pyszna czereśnia! Najbardziej ucieszył się Kuba, który, jak się okazało, czereśnie uwielbia! W czasie warsztatów dowiedzieliśmy się dużo czereśniowych ciekawostek. Nie wszyscy wiedzieliśmy, że za tymi owocami przepadają także ptaki! Zaangażowaliśmy się w quiz i chętnie zastanawialiśmy się nad poprawnymi odpowiedziami. Niektóre pytania były podchwytliwe, a odpowiedzi zaskakujące. Stworzyliśmy również listę pysznych potraw, które chętnie widzielibyśmy w połączeniu z czereśnią. Propozycje były różne – czereśniowa lemoniada, babeczki z czereśnią i wiele innych. 
 
Skoro była mowa o menu, nie mogło zabraknąć degustacji! Tak szybko chyba jeszcze żadne owoce nie zniknęły z talerzy! „One są po prostu przepyszne” – zachwycała się Martyna. Doskonale ją rozumieliśmy. Wszyscy je lubimy. Czereśnia dobrze sprawdziła się jako bohaterka dnia!
-Kasztany-